Menu Close

Dalinamės skautų stovyklos ALIBI įspūdžiais

Daugybė moksleivių iš visos Lietuvos nuo š.m liepos 24 dienos savaitę šalia Platelių ežero aktyviai leido laiką Plungės skautų organizuojamoje stovykloje „ALIBI“. Jaunimas mankštinosi, keliavo į žygius, atliko lavinančias užduotis ir pailsėjo nuo per karantiną susikaupusio nerimo bei pasyvaus laisvalaikio.

Plungės skautai jau kuris laikas bendradarbiauja su Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru. Šį karą biuras taip pat prisijungė prie stovykloje vykdomų užsiėmimų. Biurą atstovavo jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų (JPSPP) koordinatorė, kuri leido laiką bendraudama su skautais, diskutuodama jaunimui aktualiomis temomis ir prisidėdama prie įvairios vykdomos veiklos stovykloje. Taigi stovyklos dalyviai susipažino su vykdoma biuro veikla, turėjo galimybę tiesiogiai bendrauti su JPSPP koordinatore ir išsakyti savo sveikatos poreikius. Kartu stovyklautojai pažino Žemaitijos nacionalinio parko gamtos platybes, atliko įvairias užduotis, kurios paaštrino stovyklautojų protą bei praplėtė fizinio pasirengimo galimybes. Šie iššūkiai suartino stovyklos dalyvius, išmokė komandinio darbo bei pagilino sveikos gyvensenos žinias.

Tokio tipo bendradarbiavimas padėjo JPSPP koordinatorei pažinti jaunimą iš arčiau ir įsigilinti į egzistuojančias fizinės ir emocinės sveikatos problemas jaunuolių tarpe. Tai buvo naudinga patirtis  ne tik abiejoms institucijoms, bet ir vaikams. Ateityje tikimasi dar geresnių rezultatų ir glaudesnio bendradarbiavimo tarp šių institucijų.

Skip to content