Menu Close

Baziniai savižudybių prevencijos mokymai Plungės technologijų ir verslo mokykloje

2022 m. balandžio mėn. 25, 27 d. ir gegužės 2, 5, 9, 11 d. Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistės Aušra Grikštaitė ir Ilona Pocienė vykdė bazinius savižudybių prevencijos mokymus Plungės technologijų ir verslo mokykloje
Tai mokymai, per kuriuos savižudybių prevencijos mokymų instruktorius moko bendruomenės narius atpažinti savižudybės rizikos ženklus, tinkamai į juos reaguoti ir paskatinti kreiptis psichologinės pagalbos.
Lietuvoje nuo savižudybių per metus miršta daugiau žmonių nei per eismo įvykius. Yra be galo svarbu atkreipti dėmesį į artimus žmones, jų savijautą, elgseną, kadangi apie 80% nusižudžiusiųjų yra kalbėję ar užsiminę apie savižudybę artimiesiems.
Dažniausiai žmogus nenori mirti, užuot jis nori, kad skausmas liautųsi – jis neturi su kuo pasikalbėti, kam išsipasakoti ar tiesiog nežino ką daryti ir kur kreiptis. Todėl, vien tik įtarus, kad artimasis turi ketinimų žudytis, pasikliauk savo intuicija ir atvirai išreikšk savo nerimą. Būtinai daryk tai tuoj pat! Nors ir į menkiausią įtarimą, kad artimasis yra pavojuje turi būti atsižvelgiama rimtai. Negalima ignoruoti ženklų, rodančių, jog žmogus kenčia, jaučia neviltį, liūdesį, vienišumą bei išgyvena traumą, artimojo netektį. Jei jūs pats jaučiatės vienišas, liūdnas, viskam abejingas ir tokia savijauta nedingsta, arba blogėja, jokiu būdu neatsiribokite nuo kitų, pasikalbėkite su kuo nors, arba paskambinkite į pagalbos liniją.
Bazinių savižudybių prevencijos mokymų metu buvo atsakyta į klausimus:
• Kokios visuomenėje paplitusios nuostatos apie savižudybes yra teisingos?
• Iš kokių ženklų galime pastebėti, kad kitas asmuo šiuo metu turi minčių apie savižudybę?
• Kaip sureaguoti pastebėjus savižudybės rizikos ženklus?
• Kaip padėti mėginusiam nusižudyti žmogui?
• Kaip padėti nusižudžiusiųjų artimiesiems?
• Kaip suvaldyti krizę įvykus savižudybei mokyklos bendruomenėje?
• Kaip pasirūpinti savimi?
Savižudybių prevencijos programos, įgyvendinamos bendrojo ugdymo mokyklose, gali pasiekti didžiąją dalį šalies vaikų ir paauglių. Įgyvendinant efektyvias šviečiamąsias savižudybių prevencijos programas, galima pasiekti, kad ilgainiui vis daugiau suaugusių mūsų šalies gyventojų mokėtų atpažinti pagrindinius savižudybės rizikos ženklus ir palankiai vertintų psichologinę pagalbą.
2022-05-12
Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė
Ilona Pocienė

Skip to content