Menu Close

ATŠVAITŲ AKCIJA KULIŲ GIMNAZIJOJE IR AKADEMIKO ADOLFO JUCIO PROGIMNAZIJOJE

Lapkričio 16-17 dienomis Plungės rajono Kulių gimnazijoje ir akademiko Adolfo Jucio progimnazijoje nuo ankstaus ryto buvo vykdoma atšvaitų dalinimo akcija „Saugus, kai matomas !“. Tad jei vis dar tokio neturėjai – atšvaitas buvo dovanojamas.

 Atšvaitai – tai efektyvi asmens saugumo priemonė, padedanti apsisaugoti nuo nelaimingų eismo įvykių. Nepaisant perspėjimų apie atšvaitų ir kitų šviesą atspindinčių elementų naudojimo svarbą tamsiuoju metu bei atšvaitų dalinimo akcijų, atšvaitai naudojami vis dar nepakankamai.

Todėl Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, bendradarbiaudamas su Klaipėdos apskrities vyriausiuoju policijos komisariato pareigūnais inicijavo šią akciją.

Mokyklos visuomenės sveikatos specialistė priminė mokyklų bendruomenėms kaip taisyklingai atšvaitus nešioti. Išskirtas tamsus paros metas, kuomet svarbiausia visiems būti matomiems.

Kadangi pėstiesiems dažnai tenka eiti važiuojamąja kelio dalimi, o pėstieji pamiršta pasirūpinti savo saugumu ir nesegi atšvaitų, todėl transporto priemonių vairuotojai prastai juos mato. Taip pat pėstiesiems – mokiniams buvo primintos jų pareigos, numatytos Kelių eismo taisyklėse.

 

Visuomenės sveikatos specialistė

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Irena Lapienė

Skip to content