Menu Close

APIE „MITYBOS PIRAMIDĖ“ KULIŲ GIMNAZIJOJE…

Šiandien neabejojama, kad mityba yra sveikatos pagrindas, tačiau statistika rodo, kad mokinių mityba nėra sveika, juo labiau nėra sveikatinanti.

Atkreipiant dėmesį į šios problemos mažinimą, spalio 18 dieną Kulių gimnazijoje „Aitvariukų“ ikimokyklinėje grupėje, vyko užsiėmimas skatinantis ugdyti ir informuoti vaikus apie sveikus ir nesveikus maisto produktus, jų pasirinkimą, kokių žingsnių imtis, norint valgyti sveikiau? Kokios yra sveikos mitybos taisyklės?

Užsiėmimą vedė mokyklos visuomenės sveikatos specialistė, kuri šiai progai padarė kitokią mitybos piramidę, kur vaikai galėjo mitybos temą panagrinėti žaidimo forma: ant mitybos piramidės trafareto sudėlioti paruoštus maisto produktų paveikslėlius ir suskirstyti juos į „valgomus“, „nevalgomus“ ar visišką „šlamštą“. Vyko diskusijos apie tai, kuriuos maisto produktus galima valgyti dažniau, o kuriuos labai retai. Pateikiau įrodymų, kaip netinkama mityba lemia nutukimą, kraujotakos sistemos ligas, cukrinį diabetą, onkologines, virškinamojo trakto ligas. Akcentavau, kad žmogus su maistu turi gauti tiek energijos, kiek jos išeikvoja per dieną. Užsiėmimo metu buvo pagrįstai rodoma vaizdine video medžiaga apie teisingą valgymo kultūrą.

Šios pamokos tikslas – skatinti dar visiškai jauną žmogų teisingai pasirinkti sveikesnę ir tinkamą mitybą, kuri suteiktų džiaugsmą ir sveikatą pilnaverčiam žmogaus gyvenimui.

Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje,
Irena Lapienė

Skip to content