Menu Close

Akcija „Visi kartu“

Vasario 6 dieną akademiko Adolfo Jucio progimnazijoje vyko akcija „Visi kartu“, kurią organizavo Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras su Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Plungės rajono policijos komisariato veiklos skyriumi.

Akcijos tikslas: įtraukti mokyklos jaunimą, suburiant komandas, į tokius užsiėmimus ir užduotis, kurie formuoja vertybines nuostatas, mažina polinkį rizikingam elgesiui, patyčioms, nusikalstamumui ir žalingiems įpročiams.

Akcijos dalyviais tapo 6a, 6b ir 7 klasių mokiniai.

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės Aušra Grikštaitė, Giedrė Bubelienė, Ilona Pocienė ir Plungės rajono policijos komisariato pareigūnės Laima Žilinskienė, Lina Jocienė   pasitelkiant novatoriškus veiklų modelius, įdomias veiklas  pakvietė mokinius į netradicinio ugdymo veiklą, kuri  skatina puoselėti gražius tarpusavio santykius visoje mokyklos bendruomenėje ir taip visiems kartu pasakyti patyčioms – “Ne”.

Tam įgyvendinti buvo suorganizuotas renginys „Kiaušiniada“, kurio metu jaunuoliai turėjo galimybę dalyvauti mokykloje atsidariusiuose keturiuose „kambariuose“: ,,Saugumo zonos”, ,,Tvirtas dėl savo pasirinkimo”, „Pirmosios pagalbos stotis“ bei „Žaidimų kambarys“. Dalyvaujantys mokiniai buvo suskirstyti į 4 komandas, kur kiekviena komanda turėjo apsilankyti kiekviename kambaryje 20- iai minučių ir sudalyvauti siūlomose skirtingose veiklose ir užsiėmimuose.

Renginio pabaigoje kiekvienos komandos sukonstruoti kiaušiniai buvo išmetami pro mokyklos trečio aukšto langą, taip įvertinant kaip tvirčiausią mechanizmą „kiaušinio nusileidimui“. Komanda surinkusi daugiausiai taškų – 7 klasės antras pogrupis, apdovanota Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Plungės rajono policijos komisariato įsteigtu prizu.

Renginys mokiniams parodė, kad užduočių įvykdymui reikia darnaus komandinio mechanizmo veikimo, neišskiriant nei vieno kolektyvo nario, kad kiekviena susitelkusi grupelė turi remtis principu „VISI KARTU“, kaip stipri, vieninga, sutarianti, viena kitu pasitikinti komanda!

Akcija įkvėpė jaunuomenę didinti bendruomeniškumą, solidarumą, sąmoningumą, vienybę ir draugiškumą!

 

 

Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje,
Irena Lapienė

Skip to content