Menu Close

Akcija „VISI KARTU“ Plungės r. Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijoje

Kovo 29 d. Plungės r. Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijoje vyko akcija ,,Visi kartu”, kurią organizavo Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras su Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Plungės rajono policijos komisariato veiklos skyriumi.

Akcijos tikslas – įtraukti mokyklos bendruomenę, suburiant komandas, į tokius užsiėmimus ir užduotis, kurie formuoja vertybines nuostatas, mažina polinkį rizikingam elgesiui, patyčioms, nusikalstamumui ir žalingiems įpročiams.

Akcijos dalyviais tapo 6, 7 ir 8 klasių mokiniai, kurie turėjo galimybę sudalyvauti visuomenės sveikatos biuro ir policijos komisariato specialisčių surengtame netradiciniame ugdymo renginyje – „Kiaušiniada“. Mokiniai atlikinėjo užduotis gimnazijoje atsidariusiuose keturiose ,,kambariuose”:

  • ,,Saugumo zona” – užduotys skatinančios pasitikėjimą vienas kitu, gebėjimą įspėti pavojaus ženklus draugo kūno kalboje ar veido mimikose, drąsą pasisakyti.
  • ,,Tvirtas dėl savo pasirinkimo” – užduočių esmė, sutelkti komandą diskusijai, skatinti įsiklausyti į kitų komandos narių nuomonę, komandiškai nuspręsti, kokių veiksmų imtis. Šitų užduočių metu specialistas taip pat akcentuoja rūkymo, kaip žalingo elgesio, kenksmingumą.
  • ,,Pirmosios pagalbos stotis” – šių užduočių metu gilinamos pirmosios pagalbos žinios ir įgūdžiai, taip pat skatinama pagalba ir pagarba kitam bei išklausymas.
  • ,,Žaidimų kambarys” – šios užduotys neįvykdomos be vieningų komandos veiksmų ir susitelkimo. Kaip ir kitose veiklose, čia skatinamas pasitikėjimas, kito nuomonės išklausymas ir kompromisų ieškojimas.

Visų šių užduočių esmė, dirbant visiems kartu, surinkti kuo daugiau „kiaušinličių“ (taškų), kurie po to buvo iškeisti į priemones reikalingas sekančiai užduočiai – sukurti konstrukciją nevirtam kiaušiniui, kad jis „paleistas“ per langą nesudužtų.

Po visų veiklų išsiaiškinta, kad visos klasės užduotis atliko puikiai ir nei vienas kiaušinis nesudužo, todėl buvo skirta papildoma užduotis (sveikos mitybos tema) ir ją atlikus nugalėtojais tapo 8 klasės mokiniai, kurie buvo apdovanoti nugalėtojų taure, o kitiems mokiniams buvo įteiktos simbolinės dovanėlės.

Tam, kad užduotys būtų įvykdytos, kiekviena komanda turėjo dirbti VISI KARTU, kaip stipri, vieninga, sutarianti, vienas kitu pasitikinti komanda.

Pasitelkus novatoriškus veiklų modelius ir įdomias užduotis mokiniai buvo skatinami dirbti komandiškai, puoselėti gražius tarpusavio santykius, pasitikėti vienas kitu ir darniai siekti bendro tikslo.

 

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje,

Modesta Ronkytė

 

Skip to content