Menu Close

Akcija „Saugus, kai matomas“

2020 m. lapkričio 6 dieną Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Plungės r. PK policijos bendruomenės pareigūnės ir Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės vykdė akciją „Saugus, kai matomas“. Akcijos tikslas – priminti, kad atšvaitas yra efektyvi asmens vizualioji saugumo priemonė, kuri padeda būti pastebėtiems laiku, ir apsisaugoti nuo nelaimingų eismo įvykių.

Akcijos metu, prie vienos judriausių Plungės miesto reguliuojamų pėsčiųjų perėjos, buvo išdalinti atšvaitai jų neturintiems suaugusiems, pradinių klasių mokiniams bei darželinukams ir juos lydintiems tėveliams.

Taip pat praeiviams primintos taisyklės, kaip teisingai naudoti atšvaitus: juostinį-spyruoklinį atšvaitą svarbu pritvirtinti ant drabužio rankovės (truputį aukščiau rankos riešo) ar ant kojos blauzdos. Pakabinamąjį atšvaitą, pervertą virvele ar grandinėle, reikia prisegti prie drabužių (kišenės), kad jis švytuotų žmogaus kelių aukštyje. Užmiestyje pėstieji privalo eiti kaire kelio puse prieš automobilių važiavimo kryptį, todėl atšvaitus reikia dėtis ant dešinės rankos ir kojos arba segtis dešinėje drabužių pusėje.

Akcijos organizatoriai ir vykdytojai: Plungės rajono savivaldybė, Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Plungės rajono policijos komisariatas.

 

Tegul atšvaitas tampa ne nepatogiu atributu, o augančio visuomenės sąmoningumo ženklu!

 

Visuomenės sveikatos specialistė Simona Kazlauskienė

Skip to content