Menu Close

AKCIJA „RAUDONŲ BATELIŲ MIESTAS“ ALSĖDŽIŲ STANISLOVO NARUTAVIČIAUS GIMNAZIJOJE

Rugsėjo 9-ąją minime Pasaulinę vaisiaus alkoholinio sindromo dieną. Šios dienos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į alkoholio vartojimo nėštumo metu keliamus pavojus.

Vaisiaus alkoholinis sindromas (arba alkoholinė embriopatija) suprantamas kaip vaikų sveikatos sutrikimas, sukeltas dėl pernelyg didelio ar ilgalaikio alkoholio vartojimo mamos nėštumo metu. Vaikai, gimę su vaisiaus alkoholiniu sindromu, pasižymi tam tikrais specifiniais bruožais: maža galvos apimtis (mikrocefalia); raukšlės akių kampučiuose; siauras akių plyšys; žema nosies nugarėlė; trumpa, plokščia nosis; plona viršutinė lūpa; trumpas latakas (filtras) tarp viršutinės lūpos ir nosies; sulėtėjęs augimas ir per mažas svoris. Taip pat stebimi elgesio sutrikimai ir uždelstas psichinis vystimasis: hiperaktyvumas, nesugebėjimas sukaupti dėmesio, mokymosi sunkumai, sutrikusi smulkioji motorika, nesugebėjimas prisitaikyti prie naujų sąlygų, kalbos, klausos, mitybos sutrikimai.

Gimnazijos pagalbos mokiniui specialistės: socialinė pedagogė Aurelija Augustinienė, spec. pedagogė Miglė Kelpšienė ir visuomenės sveikatos specialistė Margarita Ruškienė kvietė visą mokyklos bendruomenę dalyvauti Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro inicijuotoje akcijoje „Raudonų batelių miestas“, taip išreiškiant bendrystę su sergančiais VAS. Rugsėjo 9-osios rytą mokyklos fojė sieną puošė pradinių klasių mokinių pieštų ir spalvintų raudonų batų stendas. Visa mokyklos bendruomenė aktyviai dalyvavo akcijoje avėdami raudonus batus. Kas raudonų batų neturėjo, kūrybingai pažvelgė į situaciją: dažė, klijavo, vyniojo ar tiesiog dėvėjo raudonas kojines. Dvyliktokai, kaip ir dera vyriausiems, parodė puikų kūrybiškumo, draugiškumo ir bendrystės pavyzdį, kartu su klasės auklėtoja dėvėdami vienodas raudonas kojines.

 

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Margarita Ruškienė

Skip to content