Menu Close

AKCIJA PASAULINEI REGOS DIENAI PAMINĖTI

Pasaulio sveikatos organizacija antrąjį spalio ketvirtadienį yra paskelbusi Pasauline regėjimo diena (šiais metais tai – spalio 10 diena). Šios dienos tikslas – didinti žmonių informuotumą apie regėjimo sutrikimus, aklumą, taip pat skatinti rūpintis savo akimis. Kasmet vis daugėja vaikų, turinčių regos sutrikimų. Vaikų regėjimą ypač silpnina televizoriaus žiūrėjimas, darbas su kompiuteriu ir žaidimai išmaniaisiais telefonais.

Šiai dienai paminėti akademiko Adolfo Jucio  progimnazijos ir Kulių gimnazijos visuomenės sveikatos specialistė viso mėnesio bėgyje 1-4 klasių mokiniams vedė užsiėmimus „Sveikos akys – laimingos akys“, kurių metu pradinukai buvo supažindinti su akies sandara, jų pervargimo priežastimis, pateikė rekomendacijas, ką daryti, kad akys būtų sveikos. Mokiniai taip pat sužinojo daug įvairių faktų ir keistenybių apie žmogaus ir net gyvūnų akis, kaip pvz.: „stručio akis didesnė už jo smegenis“, arba „žmogaus akys visada tokio paties dydžio – nuo gimimo iki mirties“. Vienas iš būdų išsaugoti sveikas akis ir pagerinti regėjimą, jeigu jis jau susilpnėjęs, yra akių mankšta, kuri mažina įtampą, gerina matymą ir stiprina akių raumenis, todėl visuomenės sveikatos specialistė pamokė mokinius, kaip teisingai atlikti akių mankštą.

O spalio 21 dieną akademiko Adolfo Jucio progimnazijos hole per pertraukas buvo vykdoma akcija Akys – langas į tavo pasaulį”. Akcijos metu mokiniai ir mokytojai galėjo pasitikrinti regėjimo aštrumą, susipažinti su stendu apie akių mankštos pratimus ir įsidėmėti, jog labai svarbu kasdien atlikti akių mankštą.

Akys – mūsų didžiausias turtas, tačiau retas žmogus tinkamai jomis rūpinasi. Tausokime jas !

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

visuomenės sveikatos specialistė Irena Lapienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


5 − du =

Skip to content