Menu Close

Prisijungėm prie iniciatyvos „ABC apie TB“

Kovo 25-26 d. Plungės ,,Babrungo‘‘ progimnazija ir Plungės ,,Babrungo‘‘ progimnazijos Stanelių skyrius prisijungė prie Užkrečiamųjų ligų ir AIDS (ULAC) organizuojamos iniciatyvos „ABC apie TB“.

Pasaulinė tuberkuliozės (TB) diena kasmet pasaulyje pažymima kovo 24–ąją.

Kovo 24–oji, kaip Pasaulinė TB diena, pasirinkta, todėl, kad 1882 m. šią dieną dr. Robertas Kochas paskelbė atradęs bakteriją, kuri sukelia tuberkuliozę. Būtent šis atradimas padėjo tolimesnius tuberkuliozės diagnostikos ir gydymo vystymo pagrindus. Tuberkuliozė – tai plačiausiai pasaulyje paplitusi infekcinė liga. Lietuva pasižymi dideliu tuberkuliozės sergamumu, pralenkia daugelį šalių. Taigi, nors tuberkuliozės bakterija atrasta prieš 134 metus, mes vis dar turime šią visuomenės sveikatos problemą.

Iniciatyvos „ABC apie TB“ metu septintokai ir aštuntokai sužinojo daug naudingos informacijos apie TB: Kokie asmenys turi didžiausią riziką susirgti tuberkulioze? Kokie pagrindiniai  tuberkuliozės simptomai? Kaip tuberkuliozė plinta? Ar visiems užsikrėtusiems asmenims liga pasireiškia vienodai? Kokie asmenys turi didžiausią riziką susirgti tuberkulioze? Kurie sąlytį turėję asmenys turi didžiausią riziką susirgti TB? Ar man reikia ir kada atlikti tyrimą dėl tuberkuliozės? ir kt. klausimai ir atsakymai.

Po vaizdinės medžiagos peržiūros visuomenės sveikatos specialistė surengė moksleivems viktoriną „ABC apie TB“.

Mokyklų fojė šiomis dienomis pasipuošė tuberkuliozės simboliu – ramune. Minint šią dieną, atkreipėme dėmesį į tuberkuliozės profilaktiką, prevenciją. Būkime dėmesingi aplink esantiems, pasirūpinkime savimi, kol ne vėlu.

Visuomenės sveikatos specialistė Giedrė Bubelienė

Skip to content