Menu Close

ABC apie TB

Kiekvienais metais kovo 24-ąją dieną minima Pasaulinė tuberkuliozės diena. Ji tapatinama su tuberkuliozės   mikobakterijų atradėjo vokiečių gydytojo Roberto Kocho vardu, kuris už šį atradimą gavo Nobelio premiją. Liga iki šiol yra viena iš sunkiausių ir labiausiai paplitusių ligų pasaulyje. Ši diena skirta plačiau informuoti žmones apie pavojingą ligą.

Akademiko Adolfo Jucio progimnazijoje ir Kulių gimnazijoje šia proga vyko virtualios paskaitos 5 – 12  klasių mokiniams ,,Tuberkuliozė – kas tai?“. Mokyklų visuomenės sveikatos specialistė paskaitose mokiniams suteikė informacijos kokiais atvejais žmogus gali susirgti šia liga, kokie sveikatos sutrikimai turėtų kelti įtarimą bei kaip reikėtų elgtis susirgus arba žinant, kad artimoje aplinkoje yra žmogus sergantis tuberkulioze. Susisteminti gautas žinias mokiniams padėjo visuomenės sveikatos specialistės paruošta viktorina „ABC apie TB“. Jos metu dalyviai varžėsi kas greičiau atsakys į klausimus apie tuberkuliozę, jos plitimo būdus, prevenciją, gydymą, mokslo naujienas. O Kulių gimnazijos priešmokyklinukai paruošė tuberkuliozės ligos simbolius –  ramunes ir jomis papuošė Kulių ambulatorijos „gėlių skverelį“. Šia instaliacija vaikai norėjo priminti miestelio gyventojams apie šios klastingos ligos aktualumą, jog Lietuvoje kasmet šia liga suserga apie 100-200 vaikų.

Tėveliams buvo išsiųsti elektroniniai pranešimai „Tuberkuliozė mūsų tarpe?“ bei ULAC parengta stendinė medžiaga „Įtarkite TB“, primenantys šios temos aktualumą.

 

 

Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje,
Irena Lapienė

Skip to content