Menu Close

ABC – apie TB

2019 m. kovo mėnesį Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijoje buvo minima  Pasaulinė tuberkuliozės diena. Gimnazija dalyvavo Užkrečiamųjų ligų ir AIDS (ULAC) organizuojamojoje iniciatyvoje „ABC apie TB“. Pasaulinė tuberkuliozės (TB) diena kasmet pasaulyje pažymima kovo 24–ąją.

Kovo 24–oji, kaip Pasaulinė TB diena, pasirinkta todėl, kad 1882 metais šią dieną dr. Robertas Kochas paskelbė atradęs bakteriją, kuri sukelia tuberkuliozę. Būtent šis atradimas padėjo tolimesnius tuberkuliozės diagnostikos ir gydymo vystymo pagrindus. Vokiečių mokslininkui dr. R.Kochui už tuberkuliozės tyrimus 1905 m. įteikta Nobelio premija fiziologijos ir medicinos srityje.

               Iniciatyvos temos:   „ABC apie TB“, „Tuberkuliozės istorija“, o  tuberkuliozės simbolis – ramunė. I – III gimnazinių klasių mokiniai išklausė iš ULAC atsiųstas paskaitas, kurių pabaigoje vyko aptarimas ir diskusija. Tikiuosi, kad ši informacija praplėtė gimnazistų akiratį ir suteikė didesnį  supratimą apie TB užsikrėtimo būdus bei pasekmes.

Visuomenės sveikatos specialistė

Inga Virketė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


7 − = nulis

Skip to content