Menu Close

2022 m. Europos judumo savaitės šūkis – „Judėk laisviau!“

Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centras primena, kad 2022 m. rugsėjo 16–22 d., kaip ir kasmet, visose Europos Sąjungos šalyse rengiama Europos judumo savaitė – didžiausia darnaus judumo kampanija pasaulyje. Ši Europos iniciatyva ragina didelius ir mažus miestus naudoti bei remti tvarias transporto priemones bei siūlyti žmonėms išbandyti alternatyvas automobiliams. Diena be automobilio, rugsėjo 22-oji, tradiciškai vainikuoja visą judumo savaitę. Jos metu iniciatyvoje dalyvaujantys miestai paskiria vieną ar kelias erdves, kuriomis visą dieną naudotis gali tik pėstieji, dviratininkai ir viešasis transportas.

2022 m. Europos judumo savaitės tema – „Bendraukime lengviau“, o šūkis „Judėk laisviau!“. Tema atspindi žmonių norą atkurti bendravimą po COVID-19 pandemijos suvaržymų ir ribojimų. Tarpusavio ryšį padeda palaikyti viešasis transportas ir kitos aplinkai draugiškos keliavimo priemonės, o tai yra pagrindinis Europos Komisijos Europos žaliojo kurso akcentas. Tvaraus ir pažangaus judumo strategija taip pat ragina bendrauti lengviau ir paprasčiau sprendimus priimančius asmenis, paslaugų teikėjus, miestų planuotojus ir žmones.

2022 m. rugsėjo 14 d. duomenimis, dalyvauti 2022 m. Europos judumo savaitės kampanijoje jau užsiregistravo 2233 miestas iš 42 pasaulio valstybių. Šių metų Europos judumo savaitėje dalyvauja net 41 Lietuvos miestų ir miestelių.

Aplinkos ministerija, Europos judumo savaitės koordinatorė Lietuvoje, šiemet ragina ne tik savivaldybes, bet visas šalies įmones ir organizacijas aktyviai prisijungti prie kasmetinės miestų tvaraus judėjimo akcijos. Aplinkos ministerija kviečia atkreipti gyventojų dėmesį į tai, kad  kelionės tikslą galima pasiekti įvairiais aplinkai draugiškais būdais. Tokia kelionė gali būti ne tik tvari, bet ir patogi. Prie šios iniciatyvos įgyvendinimo jau sutiko prisidėti „Lietuvos geležinkeliai“, Lietuvos policija ir didžioji dalis Lietuvos savivaldybių. Jos taip pat ieško partnerių, pavyzdžiui, Vilniaus miesto savivaldybėje gyventojus į skirtingas veiklas kvies „Vilniaus viešasis transportas“.  Taip pat, prie Aplinkos ministerijos iniciatyvos sutiko prisidėti ir „CityBee“, „Spark“, „Bolt“, kurios prisidės skleidžiant žinutę apie galimybę patogiai keliauti ir neturint nuosavo automobilio.

Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centras prisideda prie 2022 m. Europos judumo savaitės iniciatyvos ir skatina bendrauti lengviau ir susisiekimui rinktis viešąjį transportą, paspirtuką ar ėjimą pėsčiomis.

 

Aira Jasalinytė-Rakauskienė,

Aplinkos sveikatinimo skyriaus vyriausioji specialistė,

Higienos institutas Sveikatos stiprinimo centras

 

Daugiau informacijos: Mobilityweek.eu tinklalapyje

Skip to content