Menu Close

Saugi vasara. Kas tai?

Šių metų birželio mėnesį Plungės r. Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijoje vaikų dienos centre „3 N“ pamoka apie netyčinius sužalojimus.

                        Netyčiniai sužalojimai yra viena didžiausių grėsmių Lietuvos vaikų sveikatai ir gyvybei. Dažniausiai juos lemia daugybė aplinkybių, visų pirma – supanti aplinka ir pačių vaikų bei juos prižiūrinčių žmonių elgesys. Tėvai ar kiti vaiką prižiūrintys asmenys turi suvokti, kad visi netyčiniai sužalojimai yra suprantami, nuspėjami ir išvengiami. Su dienos centro vaikais aptarėme ir prisiminėme saugaus elgesio taisykles. Saugumas vandenyje ir prie vandens. „Išmokite gerai plaukti. Nebriskite į vandenį giliau juosmens, įbridę, jei nemokate plaukti ar dar tik mokotės, judėkite kranto link, o ne tolyn nuo jo. Neišdykaukite vandenyje ir nesudarykite sau ir kitiems rizikingų situacijų. Negalima neva šauktis pagalbos klaidinančiais ir nereikalingais šūksniais, tačiau nesivaržykite, jeigu pagalbos prireiktų. Kai einate maudytis, jus turi lydėti suaugusieji“, – esmines taisykles prisiminėme visi kartu.

             Kad vasaros poilsio neapkartintų sužeidimai ar traumos. Sportuojant, žaidžiant, karstantis po medžius yra nemaža rizika patirti traumą. Vaikams patarta rengtis aktyviam laisvalaikiui tinkama apranga, avėti patogius batelius, būti atsargiems. „Prieš ką nors darydami pagalvokite, ar tai saugu, ypač, jei imatės naujos veiklos.“

            Atostogos ir saugus elgesys gatvėje. Pėstiesiems, dviratininkams, keliaujantiems automobiliu ir per atostogas galioja eismo saugumo bei elgesio gatvėje taisyklės. Privalu naudoti saugos diržus automobilyje, dviratininkams – laikytis važiavimo dviračiu taisyklių, pėstiesiems tamsiu paros metu būtini atšvaitai.

            Daugiau žinių – mažiau rizikos. Kokie galimi pavojai gamtoje, prie laužo ir atviros laužo ugnies? Kaip išvengti vabzdžių įgėlimų ir jų sukeliamų ligų?

            Praleiskime vasarą saugiai ir įdomiai.

Visuomenės sveikatos  specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje,

Inga Virketė

Skip to content