Menu Close

Visų ugdymo įstaigų bendruomenes kviečiame prisijungti prie iniciatyvos „Apibėk mokyklą“

2022 m. rugsėjo–spalio mėn. Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centras (toliau – HI SSC) kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru, remdamasis Škotijos patirtimi ir palaikydamas „Judriosios pertraukos“ idėjas, jau ketvirtą kartą organizuoja iniciatyvą „Apibėk mokyklą“ ir kviečia prie jos prisijungti visų ugdymo įstaigų mokinius ir mokytojus bei kitus mokyklų darbuotojus. Kova su Covid-19 virusu privertė ugdymo įstaigų bendruomenes dirbti nuotoliniu būdu ir taip prisidėjo prie mokinių fizinio aktyvumo sumažėjimo, nutukimo padidėjimo. Iniciatyvos „Apibėk mokyklą“ tikslas – nepriklausomai nuo asmeninių ar fizinių galimybių paskatinti visus vaikus daugiau judėti, pagerinti jų fizinę ir psichinę sveikatą.

Kviečiame rugsėjo–spalio mėn. kasdien, vienos pertraukos metu, mokinius ir mokytojus išbėgti į lauką ir 15 min. bėgti aplink savo mokyklą apie 1,5 kilometro. Jei kai kuriems vaikams dėl jų fizinės būklės netinka bėgimas, galima pasiūlyti ir ėjimą sparčiu žingsniu. Tai bus ir puiki galimybė mokiniams sugrįžti į įprastą dienos režimą. Tai labai lengvai įgyvendinama priemonė. Be to, jos įgyvendinimui nereikia jokios ypatingos įrangos ir jokios sportinės aprangos. Mokiniai bėga vilkėdami mokyklos uniformą ar kitą kasdienę, mokykloje vilkimą aprangą. Renginio iniciatoriai parengė  iniciatyvos „Apibėk mokyklą“ organizavimo rekomendacijas, kuriomis visų ugdymo įstaigų bendruomenes kviečiame pasinaudoti.

Iniciatyvos „Apibėk mokyklą“ logo 2022 m.

Apie inicityvą daugiau informacijos suteiks HI SSC Visuomenės sveikatos stiprinimo skyriaus vyriausioji specialistė Diana Aleksejevaitė tel. 8 691 21 848 arba elektroniniu paštu diana.aleksejevaite@smlpc.lt

back

 

Skip to content