Plungės rajono savivaldybės biudžetinė įstaiga. Įstaigos kodas 302415311

+370 448 520 34

Telefonas

vsb@plungesvsb.lt

El. paštas

 Susitikimas su Plungės apylinkės prokuratūros prokurore apie vaikų teises, pareigas, atsakomybę už savo elgesį namuose ir viešoje vietoje

Susitikimas su Plungės apylinkės prokuratūros prokurore apie vaikų teises, pareigas, atsakomybę už savo elgesį namuose ir viešoje vietoje

,,Nežinojimas nuo atsakomybės neatleidžia“ – taip prasidėjo 1 – 2  klasių gimnazistų susitikimai – diskusijos su Klaipėdos apygardos prokuratūros Plungės apylinkės prokuratūros prokurore Ligita Barauskiene, kurie vyko rugsėjo – spalio mėn. Plungės ,,Saulės“ gimnazijoje.

Susitikimo metu buvo akcentuojama ne tik vaikų teisės, bet ir pareigos, atsakomybė už savo elgesį namuose ir viešoje vietoje.

Aptartos netiesioginės smurto formas (kitų asmenų įkalbinėjimai fiziniam ar žodiniam išpuoliui, ignoravimas, išstūmimas iš grupės, nebendravimas ir kitų vaikų neapykantos kurstymas tiesioginis fizinis smurtas – mušimas(is), spardymas(is), stumdymas(is), spjaudymas(is), daiktų atiminėjimas, turto gadinimas, apsižodžiavimas, tyčiojimasis. Taip pat  tiesioginis žodinis ar neverbalinis smurtas (erzinimas, prasivardžiavimas, gąsdinimas, grasinimai, tyčiojimasis, šmeižtas – SMS žinutės, internetas -, nepadorių gestų rodymas, apkalbos). Kaip teigė prokurorė , kad visa tai atsiliepia paauglio psichinei sveikatai – tiek kaltininko, tiek aukos.

Prokurorė pabrėžė, kad rūkymas, vartojimas alkoholinių gėrimų  ir kitų psichotropinių  medžiagų nepilnamečiams ir jų tėvams užtraukia  baudžiamą atsakomybę.

 

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

visuomenės sveikatos specialistė Birutė  Burbienė

 

 

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


trys × 1 =

Skip to content