Menu Close

Technologijų ir verslo mokykloje vyko paskaita apie psichiką veikiančių medžiagų vartojimo neigiamą poveikį (Tęsiamas projektas „Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų (JPSPP) teikimo modelio diegimas Plungės, Mažeikių ir Tauragės savivaldybėse“

Vasario 23 dieną technologijų ir verslo mokykloje 10 klasės mokiniams vyko paskaita-diskusija, kurią vedė lektorė Kristina Černiauskaitė-Raukė.

Sėdint ratu lektorė pakvietė visus mokinius prisistatyti ir pasakyti savo mėgstamus norus ir užsiėmimus. Mokinių norai buvo įvairūs, vieni mėgsta žaisti krepšinį, kiti mėgsta piešti,  o kiti tiesiog žaisti žaidimus telefonu. Paskui prasidėjo diskusijos apie jaunimui žalingą įprotį-alkoholį. Lektorė pasidžiaugė tais mokiniais ,kurie sugeba pasilinksminti be svaiginimosi medžiagų. Kai kurie moksleiviai išdrįso pasakyti, kad alkoholį vartoja ne itin dažnai, tik norėdami pritapti prie draugų kompanijos.

Po to buvo paliesta tema apie vaikus iš šeimų kuriose egzistuoja alkoholio vartojimo problemos. Diskusijoje buvo kalbama apie pagalbos ieškojimą. Mokiniai išsakė  įvairius patarimus: pvz; galima kreiptis pagalbos į negeriančius giminaičius, pas psichologus, į vaikų linijas ir t.t.

Paskaita mokiniams patiko, mokiniai dalinosi savo žiniomis , nuomonėmis, aptarė įvairias situacijas

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro  visuomenės sveikatos specialistė vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Aldona Šarkauskienė

 

Skip to content