Menu Close

Tarptautinė triukšmo suvokimo diena su Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazijos ,,Saulės‘‘ skyriaus ketvirtokais

Kiekvienais metais paskutinį balandžio trečiadienį minima Tarptautinė triukšmo suvokimo diena, kuri skirta atkreipti visuomenės dėmesį į visiems aktualią triukšmo problemą ir skatinti tylesnį ugdymo įstaigų, darboviečių, namų, poilsio aplinkos sukūrimą.

Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazijos ,,Saulės‘‘ skyriuje su ketvirtos klasės mokiniais paminėjome Tarptautinė triukšmo suvokimo diena. Vyko pamoka, diskusija apie triukšmo žalą. Pamokos metu mokiniai supažindinti su tiesioginiu ir netiesioginiu triukšmo poveikiu žmogaus sveikatai, didžiausiais triukšmo šaltiniais. Mokiniai sužinojo, kad ilgalaikis triukšmo poveikis sukelia klausos sutrikimus, kenkia imuninei, nervų, širdies ir kraujotakos sistemoms, kad vaikų klausa jautresnė nei suaugusių, todėl yra labai lengvai pažeidžiama, kad triukšmas neigiamai veikia vaikų motyvaciją ir dėmesio koncentraciją.

Pamokų ir pertraukų metu įvertinome garso lygį kabinete: sukėlus triukšmą, pabuvus tyloje, koridoriuje, mokyklos kieme. Aptarėme, kaip apsaugoti klausą nuo triukšmo.

 

Visuomenės sveikatos specialistė Giedrė Bubelienė

Skip to content