Menu Close

Sveika mityba ir fizinis aktyvumas

Lapkričio 13 d. Plungės sporto rekreacijos centras organizavo mergaičių krepšinio turnyrą skirta Europos sveikos mitybos dienai.

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės prisijungė prie šios gražios inciatyvos ir pertraukų metu krepšinio turnyro dalyvėms paruošė viktoriną-žaidimą, kuriame įtraukė judėjimą, sveikos mitybos principus ir sveikos mitybos taisykles.

Visoms dalyvėms įteiktos Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveiktos biuro atminimo dovanėlės.

Džiaugėmės dalyvėmis, kurios pagilino žinias ir įgijo naujų žinių apie sveika mityba.

Sportuojančio vaiko organizmui labai svarbi mityba. Vaikams vien intensyvaus sporto ir fizinio aktyvumo nepakanka – neretai jiems trūksta maistingųjų medžiagų. Nuolatinis maitinimasis nereguliariai ir per retas daržovių ar vaisių vartojimas gali atnešti rimtų sveikatos sutrikimų.

Specialistai pabrėžia, kad turėtume valgyti reguliariai – nemažiau kaip tris kartus per dieną tuo pačiu laiku, turėtume rinktis maistingą, įvairų, dažniau augalinės nei gyvulinės kilmės maistą. Būtent tokie yra pagrindiniai sveikos mitybos principai, kuriuos būtina diegti jau vaikystėje, kadangi šiuo metu ir formuojasi pagrindiniai žmogaus įgūdžiai ir įpročiai. Be to, racionali mityba yra ypatingai reikšminga augančiam ir besivystančiam organizmui.

Visgi tyrimai rodo, kad vaikai retai valgo tuo pačiu metu,  valgo per mažai kartų per dieną, dažnai praleidžia pusryčius, užkandžiauja bet kuriuo dienos metu, daugelis mėgsta stipriai saldinti arbatą, persivalgo, vartoja pusgaminius, geria per mažai skysčių, vartoja mažai daržovių, renkasi maistinės vertės neturinčius užkandžius.

Nepakankama ar netinkama vaikų mityba sutrikdo kaulų vystymąsi, normalią skydliaukės veiklą, mažina atsparumą ligoms. Tuo tarpu sveika ir tinkama mityba lemia harmoningą vaiko augimą, fizinę ir protinę raidą, gebėjimą mokytis, darbingumą.

Skip to content