Menu Close

SAVIŽUDYBIŲ PREVENCIJOS MOKYMAI „SAFETALK“ PLUNGĖJE

Sausio 17 d. Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure vyko Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuojami savižudybių prevencijos mokymai „safeTALK“, skirti buvo visiems, norintiems išmokti atpažinti išgyvenančiuosius krizę ir tinkamai reaguoti į savižudišką elgesį.

„safeTALK“ savižudybių prevencijos programą sukūrė tarptautinė organizacija „LivingWorks Education“. Mokymų programa nuolat atnaujinama remiantis naujausiais pasauliniais moksliniais tyrimais ir praktiniais įgūdžiais savižudybių prevencijos srityje. Šiuos mokymus vedė du sertifikuoti lektoriai: Vaida Liaudanskienė ir Odeta Geležėlytė.

Mokymai yra akredituoti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir finansuojama iš valstybės biudžeto specialiosios tikslinės dotacijos savivaldybių biudžetams valstybinėms visuomenės sveikatos priežiūros funkcijoms vykdyti.

Plungėje „SafeTALK“ mokymus baigė dalyvių 36.

 

Taip pat kviečiame Jus dalyvauti savižudybių intervencijos mokymuose „ASIST“.

Tai tarptautiniu lygiu pripažinti mokymai, kurie atitinka aukščiausius mokymams keliamus standartus.

Mokymai skirti visiems, norintiems išmokti suteikti pirmąją pagalbą savižudybę svarstantiems žmonėms: socialiniams darbuotojams, gydytojams, slaugytojams, mokytojams, seniūnijų darbuotojams, policijos ir priešgaisrinės apsaugos pareigūnams, gyd. psichiatrams, psichologams, psichoterapeutams ir pan. „ASIST“ – dviejų dienų praktiniai mokymai, kuriuose rengiami pagalbos teikėjai, atliksiantys pirmosios pagalbos intervenciją, stiprinančią norą gyventi. Tyrimai rodo, kad „ASIST“ mokymus baigę dalyviai jaučiasi geriau pasirengę ir norintys padėti žmonėms, galvojantiems apie savižudybę.

Skip to content