Menu Close

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras tęsia akcija ,,Visi kartu‘‘

Vasario 24 dieną Plungės ,,Babrungo‘‘ progimnazijoje vyko akcija „Visi kartu“, kurią organizavo Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras su Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Plungės rajono policijos komisariato veiklos skyriumi.

Akcijos ,,Visi kartu‘‘ tikslas įtraukti mokinius, suburiant komandas, į tokius užsiėmimus ir užduotis, kurie formuoja vertybines nuostatas, mažina polinkį rizikingam elgesiui, patyčioms, nusikalstamumui ir žalingiems įpročiams.

Akcijos metu pasitelkiant novatoriškus veiklų modelius, įdomias veiklas mokiniai kviečiami į netradicinio ugdymo veiklą, kuri  skatina puoselėti gražius tarpusavio santykius visoje mokyklos bendruomenėje ir taip visiems kartu pasakyti patyčioms – “Ne”.

Plungės ,,Babrungo‘‘ progimnazijoje akcijoje ,,Visi kartu‘‘ dalyvavo 6, 7 ir 8 klasių mokiniai, kurie sudarė 3 komandas. Komandos akcijos metu apsilankė keturiuose „kambariuose“: ,,Saugumo zonos”, „Pirmosios pagalbos stotis“,  ,,Tvirtas dėl savo pasirinkimo”, bei „Žaidimų kambarys“. Kiekviename kambaryje 20- iai minučių ir sudalyvaudavo skirtingose veiklose ir užsiėmimuose.

Akcijos pabaigoje aptarę ir išanalizavę busimus veiksmus, komanda (klasė) turėjo sukurti konstrukciją nevirtam kiaušiniui, kad jis „paleistas“ nuo aukščiausio mokyklos taško nesudužtų. Konstrukcijoms naudoti galima buvo tik netradicines medžiagas. Šias medžiagas reikėjo pirkti krautuvėlėje, už akcijos valiutą. Kuo geriau atliktos užduotis, tuo daugiau gaus akcijos ,,pinigų‘‘, už kuriuos „Krautuvėlėje“ galėjo nusipirkti konstrukcinių priemonių savo sumanymams įvykdyti.

Akcijos pabaigoje kiekvienos klasės sukonstruoti kiaušiniai buvo paleidžiami nuo aukščiausio mokyklos taško. Komanda sukonstravusi tvirčiausią mechanizmą Plungės ,,Babrungo‘‘ progimnazijoje – 8 klasės mokiniai, apdovanoti Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro ir Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Plungės rajono policijos komisariato įsteigtu prizu.

Kad užduotys būtų įvykdyta, kiekviena klasė turėjo dirbti visi kartu, kaip stipri, vieninga, sutarianti, viena kitu pasitikinti komanda.

 

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Giedrė Bubelienė

Skip to content