Menu Close

PIRMINĖ VAIKŲ LAIKYSENOS PATIKRA ALSĖDŽIŲ STANISLOVO NARUTAVIČIAUS GIMNAZIJOJE

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Klaipėdos valstybinės kolegijos kineziterapijos katedra vykdo projektą ,, Fizinio aktyvumo nauda ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams“. Gruodžio 2 dieną kineziterapeutų komanda dirbo Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijoje. Tikslinė grupė – 1 klasės mokiniai ir ikimokyklinės įstaigos priešmokyklinės grupės vaikai. Buvo vykdomas pirminis vaikų patikrinimas ir plokščiapėdystės laipsnio nustatymas, pildomos anketos, kad užfiksuoti vaikų stuburo, laikysenos pasikeitimus. Patikros rezultatai buvo fiksuojami tyrimų rezultatų lapuose. Tyrimų rezultatų lapus kartu su rašytinėmis ir žodinėmis specialistų rekomendacijomis asmeniškai mokinių tėvams išdalino visuomenės sveikatos specialistė.

Atlikus tyrimus, kineziterapijos specialistės vaikams pravedė užsiėmimus su gimnastikos kamuoliais. Pastebėta, kad pratimai, atliekami su kamuoliu ar kitais nestabiliais paviršiais yra ypač efektyvūs siekiant didinti sąnarių paslankumą, normalizuojant raumenų tonusą, lavinant koordinaciją, koreguojant laikyseną. Prie užsiėmimo su gimanastikos kamuoliais mielai prisijungė ir gimnazijos antrokai.

 

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Margarita Ruškienė

Skip to content