Menu Close

Per karščius būtinos atsargumo priemonės

Šiomis dienomis vasara lepina saulėtomis ir karštomis dienomis, tačiau pernelyg džiaugiantis šiais malonumais galima sulaukti ir problemų. Pavyzdžiui, perkaisti galima net ir nesant itin aukštai temperatūrai, ypač jei atsiduriame aplinkoje, kur didesnė santykinė oro drėgmė.

Išsaugoti darbingumą ir išvengti žalingo karščio poveikio padės keletas paprastų patarimų:

Stenkitės būti patalpose, kuriose yra įrengti ventiliatoriai ar oro kondicionieriai.

Dažniau gerkite skysčių – visą dieną po truputį, nelaukiant, kol pradės kamuoti troškulys. Rekomenduojame gerti negazuotą vandenį arba natūralias sultis be pridėtinio cukraus.

Nevartokite alkoholio ir kofeino.

Venkite riebių ir sunkiai virškinamų patiekalų.

Einant į lauką, užsidėkite galvos apdangalą ir dėvėkite saulės akinius su UVA ir UVB filtru.

Dėvėkite lengvus, šviesius, natūralaus audinio, neveržiančius, orui pralaidžius drabužius.

Naudokite apsauginius kremus nuo saulės su kuo didesniu apsaugos faktoriaus skaičiumi. Tepkite kūną ne mažesnio nei 15 SAF (saulės apsaugos faktoriaus) kremu, lūpas – balzamu su SPF.

Poilsiui gamtoje pasirinkite vietą pavėsyje, venkite saulėkaitos, tiesioginių saulės spindulių, ribokite buvimo atviroje saulėje laiką, būkite po skėčiais.

Nepalikite uždarytame automobilyje vyresnio amžiaus ar neįgalių žmonių, vaikų, gyvūnų, net ir tuomet, jei visi langai atviri. Vaikai priklauso jautriai karščiui žmonių grupei. Vaikų kūnas ne taip greitai prisitaiko prie temperatūros pokyčių kaip suaugusiųjų, todėl karštis juos veikia labiau

Ribokite fizinį aktyvumą, ypač vidurdienį – nuo 11 iki 15 valandos.

Palaikykite namų aplinką vėsią. Jeigu yra galimybė, miegokite vėsesniame kambaryje.

Sergant širdies – kraujagyslių sistemos ligomis, stebėkite savo sveikatos būklę. Pasitarkite su šeimos gydytoju dėl nuolat vartojamų vaistų dozės koregavimo.

Būkime saugūs ir sveiki!

Skip to content