Menu Close

Paskaita Plungės lopšelyje-darželyje „Rūtelė“, „Kas geriau sveikas ar nesveikas maistas“?

Sveika mityba – kiekvienam svarbi, aktuali ir gyvybiškai svarbi tema. Šiandien galime rasti be galo daug informacijos apie taip kaip maitintis, būti sveikiems, ką valgyti ir ko nevalgyti. Tačiau, kad ir kiek daug informacijos turime viešoje erdvėje apie tai reikia kalbėti daug, stengtis sudominti bei mokyti mūsų jaunąją kartą.

Kiek ir ko valgyti? Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijomis, per dieną vaikas turėtų suvalgyti:

ne mažiau kaip 400 g šviežių daržovių, žalumynų, uogų, vaisių;

bendras suvartojamas cukraus kiekis neturėtų viršyti rekomenduojamų 12 g, o druskos kiekis – 5 g.

Sužinojome, jog vaisiai ir daržovės mūsų organizmui reikalingi dėl to, kad juose ypač gausu vitaminų, tokių kaip: C, A, PP, K bei B grupės. Mineralinių medžiagų – kalio, kalcio, fosforo, magnio, geležies.

Apie visą tai, 2024 m. visą vasario mėnesį kalbėjome su Plungės lopšelio-darželio „Rūtelė“ ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vaikais bei kartu diskutavome apie tai kas jų manymu geriau „Sveikas ar nesveikas maistas“? Užsiėmimų metu susipažinome su sveikos mitybos piramide, dėliojome dėlionę, kuris produktas, kurioje piramidės vietoj turėtų būti.

Vaikučiai dalyvavo piešinių konkurse „Valgau sveikai“. Visi vaikai aktyviai dalinosi kokia daržovė ar vaisius mėgstamiausias. Susipažinome su dar nematytomis daržovėmis, kalbėjome apie jų naudą organizmui.

Drąsiai galiu pasidžiaugti Plungės lopšelio-darželio „Rūtelė“ priešmokyklinio ugdymo vaikais, kurie labai aiškiai supranta ir geba atskirti, kas yra sveikas ir ne sveikas maistas.

 

 

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje,

Deimantė Rindzevičiūtė

Skip to content