Menu Close

Paskaita „Kodėl jaunimui rekomenduojama skiepytis nuo COVID-19 ligos“

Dažnai jaunimas klausia, kodėl jauni, nepriklausydami rizikos grupei turėtų skiepytis nuo COVID-19. Tad spalio 22 dieną 11 klasės mokiniams šia tema buvo skaitoma paskaita ir atsakyta į klausimus. Mokiniams buvo paaiškinta, kad ir tarp jaunimo pasitaiko labai sunkių ligos atvejų, komplikacijų, kad persirgus kelias savaites ar mėnesius gali pasireikšti įvairūs pokovidiniai simptomai – galvos skausmas, jėgų nebuvimas, silpnumas ir t.t.

Apie galimą šalutinį vakcinos poveikį jaunimui buvo pasakyta, kad visų vakcinų šalutiniai reiškiniai yra labai panašūs ir dažniausiai trunka 2 paras. Klasėje esantys vakcinuoti mokiniai papasakojo, kokius šalutinius požymius jautė paskiepyti: dažniausiai tai buvo skausmas injekcijos vietoje, galvos, raumenų skausmai, kai kuriems pakilo kūno temperatūra. Tai yra normali organizmo reakcija.

Su mokiniais diskutavome apie imunitetą po skiepo, apie revakcinaciją, apie vakcinos pasirinkimą.

Mokiniams buvo rekomenduota skiepytis, kad apsisaugotų nuo sudėtingos ligos eigos, kad būtų sukurtas visuomeninis imunitetas šiam virusui bei galėtų laisvai gyventi ir keliauti. Kol nebus visuomenės imuniteto, tol privalome saugotis ir saugoti vieni kitus – dezinfekuoti rankas, dėvėti kaukes, laikytis atstumo.

Visuomenės sveikatos specialistė Aldona Šarkauskienė

Skip to content