Menu Close

Paskaita apie lytiškumą

Kovo 9 dieną akademiko Adolfo Jucio progimnazijoje vyko paskaita lytiškumo ugdymo tema „Būti vyru“. Susitikime dalyvavo keturiasdešimt šeštų klasių berniukų. Paskaitą skaitė mokyklos visuomenės sveikatos specialistė.

Kai mokiniams trūksta lytiškumo ugdymo išryškėja neplanuotų ir nepageidaujamų nėštumų problema, padaugėja lytiškai plintančiomis ligomis sergančio jaunimo.

Specialistė suprantamai ir įtaigiai išaiškino, kaip tampama suaugusiais, akcentavo brendimo problemas, aptarė požiūrį į vyriškumą ir moteriškumą, kartu su mokiniais aiškinosi, kas trukdo pagarbiai kalbėti apie lytinį gyvenimą, apie paauglių rizikingą elgesį, apie lytiniu keliu plintančias ligas. Paskaitoje žiūrėdami vaizdinę medžiagą apie berniukų ir mergaičių skirtumus, mokiniai gavo teisingų žinių apie brendimo laikotarpiu vykstančius organizmo pakitimus. Mokiniams buvo priminta, kad šiuo paauglišku laikotarpiu labai svarbu laikytis tinkamos asmens higienos, nepamiršti fizinio aktyvumo, sveikai maitintis ir nebijoti kalbėtis lytiškumo temomis su specialistais ir tėvais. Ypatingai buvo akcentuojama ir raginama atkreipti dėmesį į atsakingą lytinį elgesį, apimantį pagarbą sau ir kitam asmeniui, apie rizikingo elgesio pasekmių suvokimą, taip pat paliečiamos ir lytiniu keliu plintančių ligų temos.

Mokiniai galėjo užduoti rūpimus klausimus ir apie tai padiskutuoti. Manau, kad paskaita pavyko, nes buvo kalbama tomis temomis, kurios šiandien paaugliams yra aktualios ir svarbios.

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

visuomenės sveikatos specialistė Irena Lapienė

Skip to content