Menu Close

NVSC: nemaža dalis skundų dėl paslaugų saugumo pasitvirtina

Vis daugiau paslaugų vartotojų aktyviai domisi savo teisėmis į saugias paslaugas bei gaminius. Tai atsispindi ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) veikloje, kuris gauna nemažai skundų dėl galimai nesaugių grožio salonų, kirpyklų, sporto klubų, gydymo ir kitų paslaugų teikėjų veiklos. NVSC skatina visuomenę paslaugas ir gaminius rinktis atsakingai, o iškilus klausimų – visada kreiptis į paslaugos teikėją ir reikalauti, kad būtų užtikrinamas paslaugos saugumas.  

Lietuvoje paslaugos, kurių metu gali kilti tiesioginė rizika visuomenės sveikatai, gali būti teikiamos tik turint leidimą-higienos pasą. Šių paslaugų teikėjus periodiškai tikrina NVSC specialistai, siekdami įsitikinti, ar laikomasi visuomenės sveikatos saugos reikalavimų. Kaip jau minėta, dėl šių paslaugų gaunama ir skundų, tuomet atliekami papildomi patikrinimai ir įsitikinama, ar tikrai skunde išdėstytos aplinkybės pagrįstos, ar tikrai pažeidžiami reikalavimai ir keliama grėsmė sveikatai.

2021 m. NVSC gavo 382 skundus, iš kurių daugiau nei pusė buvo dėl grožio, asmens sveikatos priežiūros įstaigų, švietimo įstaigų, sporto klubų, socialinės globos įstaigų, baseinų ir pirčių paslaugų. Net 30 proc. visų gautų skundų buvo pagrįsti, t. y. atlikus patikrinimus rasti visuomenės sveikatos saugos reikalavimų, nustatytų Lietuvos higienos normose, pažeidimai. Daugiausiai pasitvirtinusių skundų buvo dėl nesaugių grožio, sporto klubų, švietimo ir asmens sveikatos priežiūros įstaigų teikiamų paslaugų.  Paslaugų teikėjams buvo taikytos poveikio priemonės, duoti nurodymai pažeidimus pašalinti.

Raginama kalbėtis su paslaugų teikėjais

NVSC specialistai pirmiausia pataria nesirinkti nelegaliai parduodamų gaminių ar teikiamų paslaugų. Taip pat atkreipia dėmesį, kad jeigu naudojantis paslaugomis kyla įtarimų dėl sveikatos saugos ar kitų klausimų, visada reikia kreiptis į paslaugos teikėją ir prašyti paaiškinimo bei reikalauti, kad paslauga būtų teikiama saugiai (pavyzdžiui, jei vienkartiniai sterilūs ir sterilizuoti daugkartiniai instrumentai neišpakuojami paslaugos gavėjui matant, prieš teikiant manikiūro ir pedikiūro (kai karpomos nagų odelės), tatuiravimo, ilgalaikio makiažo, papuošalų vėrimo, plaukų skutimo ar kitas invazines grožio paslaugas).

Jeigu paslaugos teikėjas nebendradarbiauja, geranoriškai nesuteikia prašomos informacijos ar akivaizdžiai atsisako koreguoti galimai nesaugią veiklą, apie tokius atvejus galima praneši NVSC departamentui bet kurioje Lietuvos apskrityje. Informaciją apie kreipimosi į NVSC būdus galite rasti čia https://nvsc.lrv.lt/lt/struktura-ir-kontaktai/asmenu-aptarnavimas .

Primename, kad NVSC vykdo grožio paslaugų, baseinų, laidojimo paslaugų, skalbyklų, pirčių, saunų, sporto klubų, vaikų vasaros stovyklų, apgyvendinimo teikiamų paslaugų, vaikų žaidimo patalpų, kosmetikos gaminius rinkai pateikiančių atsakingų asmenų ir kitų ūkio subjektų valstybinę visuomenės sveikatos saugos kontrolę ir pagal kompetenciją gina vartotojų teises visuomenės sveikatos saugos ir paslaugų kokybės požiūriu.

Kad šių paslaugų teikėjai būtų kuo geriau informuoti apie patvirtintus visuomenės sveikatos saugos reikalavimus, NVSC organizuoja seminarus, teikia konsultacijas paslaugų teikėjams visoje Lietuvoje. 2022 m. organizuojami praktiniai mokymai socialinės globos įstaigų darbuotojams, seminarai tatuiravimo ir ilgalaikio makiažo meistrams, stovyklų organizatoriams ir kitiems paslaugų teikėjams. Informacija apie šiuos renginius skelbiama NVSC interneto svetainės skiltyje „Renginiai“ https://nvsc.lrv.lt/lt/renginiai .

Kontaktai žiniasklaidai
https://nvsc.lrv.lt/lt/struktura-ir-kontaktai/kontaktai-ziniasklaidai

Skip to content