„Fizinis vaiko aktyvumas yra kaip tik esminė jo savivalos ir saviauklos žymė, nes tik judėdamas, ryždamasis ir vykdydamas jis apvaldo savo kūno funkcijas ir tuo būdu pamažu kuria savo psichofizinę asmenybę. Niekas juk negali sau be siaubo net prileisti minties, kuo virstų kūdikis ar vaikutis, jeigu jam būtų uždrausta skeryčiotis, žaisti, veikti, bendrauti…“ K.Dineika
Judėjimo džiaugsmą vaikai patiria tik tada, kai judėjimas ne tik kad nedraudžiamas, neslopinamas, bet skatinamas ir turtinamas sudarant palankias sąlygas pačiam atrasti ir kurti naujus veiksmus, jų derinius, išmokti naujų efektyvesnių judėjimo veikimo būdų, sėkmingai įveikti naujas kliūtis, patirti naujų įspūdžių. Vaikui reikia nuolatinio judėjimo, kad jis augtų sveikas, fiziškai ir psichiškai normaliai bręstų.
Vaikų lopšelyje – darželyje „Pasaka“ vaikai nuo pat mažumės mokosi augti, būti sveikais ir žvaliais. Susipažinę su dantukų valymo abėcėle, prausimosi priemonėmis, asmens higienos priežiūra, vaikai suprato, kaip svarbu turėti dienos rutiną ir nė vieno punkto nepraleisti. Visgi dienos rutina negali būti be judėjimo. Vaikai praktinio užsiėmimo metu žaidė žaidimą, kurio metu išsisukus vilkeliui, jie turėjo atkartoti gyvūnų judesius. Visi žino, kad skirtingi gyvūnai, turi skirtingas pozas, vaikščiojimo manieras – tad tai tapo puiki atpalaiduojanti bei stiprinanti mankšta.
Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Nijolė Gedrimienė