Menu Close

Nacionalinis renginys „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2023“

Šie metai Lietuvos sveikatą stiprinančioms mokykloms ypatingi – jos mini savo veiklos 30-metį.
Higienos institutas, norėdamas atkreipti visuomenės ir visų mokyklų bendruomenių dėmesį bei tinkamai pažymėti šią sukaktį, inicijuoja trečiąjį nacionalinį renginį „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2023“ (toliau – „SSM banga 2023“).
1993 m. Lietuva buvo priimta į Europos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklą. Šiandien Nacionaliniame sveikatą stiprinančių mokyklų tinkle yra 658 mokyklos 59 savivaldybėse ir kasmet jų skaičius auga.
2023 m. balandžio 3–30 d. norime pakviesti visus į tradicinį trečiąjį nacionalinį renginį „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2023“ (toliau – Renginys).

Pirmasis Renginys įvyko 2013 m., kai minėjome sveikatą stiprinančių mokyklų 20-metį, jame dalyvavo per 30 tūkstančių dalyvių iš daugiau kaip 400 mokyklų 45 savivaldybėse. Antrasis Renginys įvyko 2018 m., minint šių mokyklų 25-metį, jis apėmė 52 šalies savivaldybes, per 600 įvairių Lietuvos mokyklų ir per 42 tūkstančius dalyvių (vaikų, mokinių, mokytojų, visuomenės sveikatos priežiūros specialistų, specialiųjų pedagogų, tėvų, kitų mokyklų ir vietos bendruomenės narių, renginio svečių ir žiūrovų). Neabejojame, kad ir šiais metais sulauksime gausaus dalyvių skaičiaus.

Šio Renginio tikslas – parodyti vietos bendruomenėms, kad sveikatos stiprinimas yra neatsiejama visų mūsų gyvenimo dalis ir kad jau trisdešimt metų skleidžiama sveikatą stiprinančių mokyklų idėja keičia ir gali veikti ne tik mokinių, bet ir visos mokyklos bendruomenės sveikatą.

Renginio organizatoriai – Sveikatos apsaugos ministerija, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centras, šalies savivaldybių visuomenės sveikatos biurai.

Renginio globėja – Pasaulio sveikatos organizacijos atstovybė Lietuvoje.

Kviečiame savivaldybes, sveikatą stiprinančių mokyklų bendruomenes, kitas mokyklas, sveikatos specialistus ir politikus įsitraukti į Renginį ir prisidėti prie sveikatinimo idėjų sklaidos, sveikatą stiprinančių mokyklų bendruomenių gerosios patirties viešinimo, pagerbti sveikatos ambasadorius – žmones, kurie atsidavę dirba mokyklose sveikatos stiprinimo srityje.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfjcXRBOON7wkJY3RNeDDj-6QWHpyZprhf-IzcHgTMLhiVM5A/viewform?usp=sharing iki 2023 m. kovo 1 d.

Atkreipiame dėmesį, kad grafoje „Renginio pavadinimas ir forma“ būtina pažymėti, jog tai renginys „SSM banga 2023“.

Renginio „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2023“ organizavimo tvarkos aprašas.

Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centro informacija
Skip to content