Menu Close

Mažųjų viktorina „Vanduo – gyvybės šaltinis“ Alsėdžių S. Narutavičiaus gimnazijoje

Vanduo būtinas bet kokiai gyvybei, ne išimtis ir žmogus. Būtent todėl, kovo 22 – oji kiekvienais metais minima kaip Pasaulinė vandens diena, kad vis būtų priminta vandens svarba, jo vaidmuo mūsų gyvenime ir būtų skatinamas sąmoningas požiūris į vandens vartojimą ir tausojimą.

Artėjant šiai dienai Alsėdžių S. Narutavičiaus gimnazijoje 3 – 4 klasių mokiniams buvo organizuojama viktorina – protų mūšis „Vanduo – gyvybės šaltinis“. Mokinių komandos varžėsi keturiuose turuose: „Skaičiai“; „Sąvokos“; „Tiesa ar melas“ ir „Būk kūrybiškas“ ir iš viso turėjo atsakyti 26 klausimus.

Turus sudarė įvairūs klausimai vandens tema, buvo klausiama ne tik apie geriamąjį vandenį, bet ir apie vandens telkinius, vandens savybes ar procesus vykstančius su vandeniu. Mokiniai turėjo atsakyti į tokius klausimu kaip: „Kiek laiko prieš valgį reikia išgerti stiklinę vandens?“; „Kaip vadinamas reiškinys, kai ledas tampa skystu vandeniu?“; „Tiesa ar melas: visi pasaulio žmonės turi pakankamai geriamojo vandens ir mums jo nereikia taupyti?“ ir daug kitų.

Atsakius visus klausimus ir suskaičiavus rezultatus, paaiškėjo, kad nugalėjo komanda surinkusi 19 taškų, o antroje vietoje likusi komanda atsiliko tik vienu tašku nuo laimėtojų. Ne tik laimėtojai, bet ir visi dalyvavusieji buvo apdovanoti simbolinėmis Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro įsteigtomis dovanėlėmis.

Džiugu, kad mokiniai ne tik daug informacijos apie vandenį jau žinojo ir puikiai atsakė klausimus, bet taip pat ir pabaigoje pasidalino įspūdžiais, kad buvo ir naujų, dar negirdėtų faktų. Šio smagaus užsiėmimo metu, ne tik prisiminėme ir pagilinome žinias apie vandenį, bet taip pat ir dar kartą pakartojome, kad reikia nepamiršti gerti vandenį kiekvieną dieną.

Dėkojame dalyvavusiems mokiniams ir padėjusioms mokytojoms!

Ar Tu šiandien nepamiršai išgerti vandens?

 

Modesta Ronkytė

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Skip to content