Menu Close

Kulių gimnazijos „Aitvariukai“ žaidė žaidimą ,,BBQ emocijos“

Užsiėmimuose naudojamos projekto „Ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstaigų sveikatos kabinetų aprūpinimas metodinėmis priemonėmis Plungės ir Tauragės savivaldybėse“ lėšomis įsigytos priemonės. Projektas finansuojamas iš 2014-2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšų, Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų bei Plungės ir Tauragės rajonų savivaldybių lėšomis. Bendra projekto suma – 229.096,98 Eur

Su vizualiniu–verbaliniu emocijų mokymusi vaikai susiduria jau darželyje, jie mokosi įvardinti savo pyktį, liūdesį, džiaugsmą, taip pat spręsti konfliktines situacijas. Vaikų gebėjimams reikšti emocijas didžiausią įtaką daro aplinkos pavyzdys, tad apie tai būtina kalbėti kūrybinių veiklų pagalba, tyrinėti labiausiai vaikams rūpinčias kasdienines situacijas, įdomiai lavinti emocinę raišką galima žaidžiant.

Tokio pobūdžio susitikimas įvyko Kulių gimnazijos ikimokyklinėje grupėje „Aitvariukai“. Mokyklos visuomenės sveikatos specialistė pasitelkusi mokomąjį žaidimą ,,BBQ emocijos“,  patiems mažiausiems papasakojo, kad „ kiekvieną dieną mus lydi įvairūs jausmai: tai mes linksmi, tai supykę, vėl nuotaika linksma, bet staiga kažkas nuliūdino…ir taip viena emocija keičia kitą“. Smagus žaidimo pateikimas (kiekviena emocija kaip skirtingas ingredientas) padeda vaikams atpažinti ir suprasti iki 10 skirtingų emocijų. Žaidimo metu taip pat galima suvaidinti ir išgyventi įvairias situacijas, kurios pasitaiko ir realiame gyvenime – žaidimo herojai pavaizduoti labai išraiškingomis, lengvai atpažįstamomis mimikomis. Užsiėmimo tikslas – padėti suprasti vaikams, kad nėra „gerų“ ar „blogų emocijų“, būna tik tinkamas arba netinkamas elgesys.

Ši prevencinė priemonė vaikams labai patiko, buvau maloniai  pakviesta ateiti ir į kitus susitikimus, kartu smagiai pažaisti ir atsinešti dar kitokių mokomųjų- iliustracinių žaidimų.

Užsiėmimuose naudojamos projekto „Ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstaigų sveikatos kabinetų aprūpinimas metodinėmis priemonėmis Plungės ir Tauragės savivaldybėse“ lėšomis įsigytos priemonės.

 

Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje,
Irena Lapienė

 

Skip to content