Menu Close

Ministro kreipimasis į senjorus

Mieli senjorai,

Vėl norėčiau kreiptis į Jus. Mane ir toliau neramina žinios, kuriose pranešama, kad dažnai nesilaikote karantino sąlygų – einate apsipirkti, naudojatės viešuoju transportu, karantino metu susitinkate su bičiuliais.

Prašau, pakentėkite ir nedarykite to! Nors pastaruoju metu yra kiek sušvelnintos karantino sąlygos, saugokite save. Esate brangūs savo vaikams, anūkams, kurie norės su Jumis susitikti, kai visi kartu, elgdamiesi atsakingai, įveiksime koronaviruso iššūkį ir galėsime grįžti prie įprasto gyvenimo.

Mielieji, Jūs esate labiausiai pažeidžiami ir, užsikrėtę šia klastinga liga, galite daugiau nepamatyti savo artimųjų.
Todėl prašau Jūsų – būkite atsakingi.

Sulaukėme iš Jūsų ir klausimų, ar karantino metu Jums, senjorams, leidžiama verstis prekyba – pardavinėti gėles, augalus ar kitus produktus.

Mielieji,

to daryti tikrai negalima. Pasaugokite save. Prie įprasto gyvenimo greičiau galėsime grįžti tada, jei patys laikysimės karantino reikalavimų.
Visas reikiamas prekes, įskaitant maistą, vaistus ar kitas būtinas priemones, Jums gali padėti įsigyti artimieji – vaikai, anūkai, kaimynai. Nebijokite kreiptis pagalbos. Nesate silpni, kai prašote padėti. Priešingai – saugodami save ir kitus parodote, kad esate atsakingi mūsų valstybės piliečiai.
Savanoriai irgi yra pasirengę Jums padėti. Geros valios žmonės iš Nacionalinio savanorių pagalbos koordinavimo centro „Stiprūs kartu“ siūlo savo pagalbą. Jie gali padėti Jums įsigyti maisto produktų, vaistų. Šiame centre savanoriauja daugybė atsakingų žmonių – šaulių, skautų, kitų pilietinių organizacijų narių. Jais galite pasitikėti. Skambinkite nemokamu pagalbos numeriu 1827 ir tikrai sulauksite pagalbos.
Tuo pačiu noriu pasidžiaugti ir pasveikinti verslo iniciatyvas numatyti rytines valandas, skirtas būtent Jums, kad galėtumėte saugiai apsipirkti.
Kviečiu Jus būtinai pasinaudoti šia galimybe, jeigu žūtbūt Jums reikia apsilankyti parduotuvėje ir nerandate, kas galėtų tai padaryti už Jus.
Tačiau būtinai laikykitės saugaus atstumo parduotuvėse, dėvėkite apsaugines kaukes ir vienkartines pirštines, dezinfekuokite rankas.

Suprantu, kad šiuo įtemptu laikotarpiu patiriate daug nerimo ir neužtikrintumo. Taip jaučiasi daugybė žmonių.
Todėl Lietuvoje pradeda veikti nemokama emocinės paramos telefonu linija. Paskambinę numeriu 1809, gausite emocinę pagalbą, kurią suteiks emocinės pagalbos linijų savanoriai bei profesionalūs psichologai. Nemokamas telefonas veiks viso karantino metu.

Mieli senjorai,

Mes, dirbantys viešajame sektoriuje, tūkstančiai atsakingų verslo atstovų, žmonių, dirbančių nevyriausybinėse organizacijose, savanoriaujančiųjų, darome viską, kad bendromis jėgomis įveiktume koronaviruso iššūkį.
Prašome ir Jūsų – būkite atsakingi piliečiai. Likite namie!

 

Nuoširdžiai

Aurelijus Veryga

Sveikatos apsaugos ministras,

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas

 

 

Skip to content