Menu Close

Keičiasi izoliavimo tvarka: NVSC nedarbingumo pažymėjimų asmenims, turėjusiems artimą kontaktą su sergančiuoju COVID-19 liga, nebeišduos

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad nuo rytojaus, t. y. vasario 23 d., keičiasi izoliacijos tvarka asmenims, turėjusiems artimą kontaktą su sergančiuoju COVID-19 liga. Šiems asmenims nebus privaloma izoliuotis, taip pat nebus išduodamas ir nedarbingumo pažymėjimas.

Primename, kad iki šiol izoliuotis privalėjo kartu gyvenantys asmenys, nepaisant imunizacijos statuso, t. y. ir paskiepyti žmonės. Išimtis buvo taikoma tik ne anksčiau kaip prieš 90 dienų COVID-19 liga persirgusiems asmenims (kuriems liga patvirtinta teigiamu PGR ar greitojo antigeno tyrimo, atliekamo laboratorijoje, rezultatu).

Izoliuoti asmenys, turėję didelės rizikos kontaktą su sergančiuoju COVID-19 liga asmeniu, gali nutraukti jiems paskirtą izoliaciją anksčiau, kreipdamiesi į NVSC.

Kaip sąlytį turėjusiems asmenims pateikti prašymą nutraukti izoliaciją?

Nuo vasario 23 d. izoliuoti asmenys, kurie turėjo artimą sąlytį, gali nutraukti izoliaciją užpildydami prašymą, esantį  paslaugų portale epaslaugos.lt, taip pat kitomis prašymų teikimo formomis. Rekomenduojama prašymus teikti užpildant elektroninę formą per paslaugų portalą – Elektroninius valdžios vartus epaslaugos.lt. Atkreipiame dėmesį, kad pateikus prašymą, izoliaciją galima nutraukti – atsakymo iš NVSC sulaukti nereikia.

NVSC specialistai primena, kad laukiant testo dėl COVID-19 ligos rezultato ar susirgus, dėl nedarbingumo reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Rekomendacijos, kaip elgtis sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga turėjusiems asmenims

Po sąlyčio su sergančiuoju COVID-19 liga asmeniu rekomenduojama bendraujant su kitais asmenimis dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius be vožtuvo. Taip pat rekomenduojama nedalyvauti renginiuose, masinio žmonių susibūrimo vietose ir apriboti asmenų, su kuriais bendraujama, skaičių, kai yra galimybė, dirbti nuotoliniu būdu.

Išsamesnės Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) rekomendacijos pateikiamos čia

 

 

NVSC informacija

Skip to content