Menu Close

IŠGIRSK EMOCIJĄ

Plungės lopšelio – darželio „Rūtelė“ 5-6 metų vaikai vaikai 2023 m. sausio mėnesį dėmesį skyrė savo žinių apie emocijas gilinimui.

Suprasti emocijų kalbą gali būti nelengva užduotis. Norėdami pasiekti harmoniją su vaikais, pirmiausia turime atkreipti dėmesį į savo pačių emocijas, išmokti jas kontroliuoti ir valdyti – tik tuomet galėsime tinkamai reaguoti į nekontroliuojamas vaiko emocijas. Vaikams sakoma, kad jie gali būti pikti, ir tai yra gerai. Tačiau kartu leidžiama suprasti, kad tai nereiškia, jog jie gali būti nemalonūs kitiems. Pavyzdžiui, savo pykti mokytis nukreipti kitur. Šių užsiėmimų metu vaikai mokėsi pykti ištrypti ant „pykčio kilimėlio“.

Visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje vedamame žaidime su vaikais buvo aptariamos pagrindinės vaikus užplūstančios emocijos. Vaikai klausėsi rodomų emocijų paveikslėliuose skambesio, bandė garsus atkartoti savaip.

Užsiėmimuose naudojamos projekto „Ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstaigų sveikatos kabinetų aprūpinimas metodinėmis priemonėmis Plungės ir Tauragės savivaldybėse“ lėšomis įsigytos priemonės. Projektas finansuojamas iš 2014-2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšų, Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų bei Plungės ir Tauragės rajonų savivaldybių lėšomis. Bendra projekto suma – 229.096,98 Eur

 

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Dovilė Reimarė

 

Skip to content