Menu Close

Iniciatyva „Apibėk mokyklą“

Plungės lopšelis-darželis „Raudonkepuraitė“ šiais metais, spalio mėnesį prisijungė prie Lietuvos Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centro kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojamos iniciatyvos „Apibėk mokyklą“. Šios iniciatyvos tikslas – nepriklausomai nuo vaikų asmeninių ar fizinių galimybių paskatinti visus vaikus daugiau judėti, pagerinti jų fizinę ir psichinę sveikatą. Akcijos iniciatorė, visuomenės sveikatos specialistė, į šią, fizinį aktyvumą skatinančią akciją, įtraukė visus darželio ugdytinius ir mokytojus. Iš anksto buvo numatytas bėgimo laikas, parinkta bėgimo trasa, pažymėta žaismingomis priemonėmis bei iniciatyvos „Apibėk mokyklą“ logotipo simboliais. Visuomenės sveikatos specialistė paaiškino dalyviams saugaus bėgimo taisykles, akcentavo, jog šis bėgimas nėra varžybos ar lenktyniavimas, kad svarbiausia – noras judėti.

Organizuodami iniciatyvą, atsižvelgėme ir į mažųjų dalyvių amžių, jų fizines galimybes. Vaikams, kuriems netinka bėgimas, visuomenės sveikatos specialistė pasiūlė ėjimą sparčiu žingsniu, pravedė užsiėmimą  šiaurietiškomis lazdomis. Iniciatyvos metu mažieji dalyviai bendravo su draugais, mėgavosi puikia gamta ir oru, o į grupes grįžo linksmesni, žvalesni ir aktyvesni.

Judėjimas – ypač svarbus augančių vaikų organizmo vystymuisi, tad rūpindamiesi, kad mūsų įstaigos ugdytiniai pakankamai judėtų, rūpinamės jų sveikata – fizine, socialine bei psichine.

Mes žinome, jog aktyvūs vaikai, tai sveiki vaikai, o sveiki vaikai – LAIMINGI vaikai! Ir tai – svarbiausia!

 

Visuomenės sveikatos specialistė

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Rasa Staponkienė

Skip to content