Menu Close

Gydytoja dermatovenerologė apie veido injekcijas: gražu, kai niekas nepastebi

Nors jaunystę norime išlaikyti kiekvienas, tačiau kartkartėmis pasitelkiama ir estetinė medicina – grožio infekcijos ir užpildai. LRT RADIJO laidoje „Kaip jautiesi?“ – pokalbis su dermatovenerologe doc. dr. Rūta Gancevičiene apie tai, kuo skiriasi botulino toksinas ir hialurono rūgštis ir ar tai tikrai yra raktas į jaunystę.

Botulino toksinas – atpalaiduoja raumenį

Pasak gydytojos, estetinėje medicinoje botulino toksinas yra naudojamas sukurti norimą efektą – atpalaiduoti raumenį.

„Tai yra medžiaga, kuri užblokuoja nervinio impulso sklidimą. Jis dalyvauja sinapsės jungtyje tarp raumens ir nervinės galūnėlės. Tas signalas į raumenį nebepatenka ir taip mes turime raumens atsipalaidavimą. Mes gauname raukšlės išlyginimą. Žmogus tuos raumenis, kuriuos kartais nejusdamas sutraukia, atpalaiduoja. Pagrindinės yra rūpesčio raukšlės, kurias žmogus nori atpalaiduoti“, – aiškina doc. dr. R. Gancevičienė.

O štai hialurono rūgšties užpildai plačiai paplitę ne tik estetikoje – jais pripildyti drėkinamieji kremai, įvairios kapsulės.

„Mes perkame drėkinantį kremą, kuriame yra hialurono, yra kapsulės – kolageno ir hialurono. Yra užpildai, odos drėkikliai, kurie yra leidžiami mezoterapijos būdu ir odos biorevitalizacijai. Jie neveikia raumens, jie nieko neatpalaiduoja, jie veikia pačioje odoje ten, kur suleidi. Priklauso nuo tikslo – ar nori koreguoti veido kontūrus, ar turi tikslą sudrėkinti odą, ar jai duoti gyvybės“, – kalba laidos viešnia.

Hialuronas – drėkina ir putlina lūpas

Hialurono rūgštis, anot dermatovenerologės, dažniausiai naudojama odos drėkinimui, lūpų putlinimui ar kontūrų korekcijai. Ji pabrėžia, kad tokie užpildai yra kaip prevencija ir turi savo gyvavimo laiką.

„Jaunas visąlaik nebūsi. Net ir plastinę operaciją pasidariusiam žmogui ateis tas amžius, kuris turi ateiti, nors ir labai norėjo kitaip atrodyti. Šių dienų požiūris yra daugiau į prevenciją. Tas raumuo, kuris dirba ydingai, kad jis būtų atpalaiduojamas. Botulino toksinas plačiai naudojamas neurologijoje, netgi gastroenterologijoje“, – tikina ji.

Be to, kaip sako doc. dr. R. Gancevičienė, botulino toksino efektas matomas itin greitai, o štai hialurono rūgšties užpildo rezultatų gali tekti laukti net kelias savaites.

„Juk nuo vienos vitamino D tabletės niekas nepasikeis – reikia ją nuolatos vartoti. Tas pats ir apie kitus papildus, apie mūsų maistą, sportą. Kai žmogus jaučiasi gerai, tai jis ir nori atrodyti gerai. Žmogus aiškiai turi žinoti, ko nori – ar nori save prižiūrėti, (…) ar nori vieną kartą pasidaryti dideles lūpas, kad visi matytų, jog pasidariau“, – tvirtina gydytoja.

Nematome savęs iš šono

Didžiausia problema, pasak pašnekovės, kad žmogus save vertina tik iš priekio, bet nesuvokia, kaip, pavyzdžiui, putlintos lūpos gali atrodyti iš šono.

„Labai greitai pasimato, kada yra per daug ir nenatūralu. Vargu, ar žmogus atrodo gražiau. Dar bėda ta, kad žmogus žiūri į save iš priekio visada. Tai jis mato save plokštumoje, o kiek iš šono dar matosi blogybių! Aš manau, kad tai yra bendradarbiavimas, gydytojo sąžinės reikalas, ar daryti tam žmogui, kuriam nereikia, ir paties žmogaus pasirinkimas. (…) Savo studentus mokome, kad reikia padaryti taip, kad niekas nepastebėtų“, – tikina dermatovenerologė.

Norint pasiekti geriausią rezultatą, gydytoja pabrėžia, kad svarbu laikytis ir sveiko gyvenimo būdo.

„Niekas negalėtų naudoti preparatų, kurie niekur neišsiskirto mūsų organizme. Mes galime padaryti pačią geriausią injekciją, bet jei žmogaus gyvenimo būdas toks, kad vyrauja alkoholis, nesveika mityba, jokio sporto, greitas maistas, naktinis darbas, pervargimas, tai tu ką nori daryk – jokio gero efekto negausi“, – aiškina estetinės medicinos specialistė.

Skip to content