Menu Close

Griaunami mitai apie elektronines cigaretes

Sausio 24 dieną, penktadienį Plungės ,,Saulės” gimnazijoje vyko dr. gydytojo toksikologo Roberto Badaro paskaita moksleiviams. Paskaitoje dalyvavo 116 mokinių ir keli pedagogai. Gydytojas pasakojo apie elektronines cigaretes, pagrindinę šių laikų moksleivių problemą. Pristatyta moksliniais tyrimais pagrįsti faktai apie elektroninių cigarečių žalą sveikatai. Garikliai vis dažniau naudojami kaip priemonė vartot naujas prichoaktyvias medžiagas. Taip pat buvo rodomos nuotraukos,kurios parodė elektroninių cigarečių poveikį. Būta atvejų, kad susprogus elektroninei cigaretei išmušami dantys, nuplikomos rankos,kojos.

Paskaitos metu buvo griaunami mitai apie elektronines cigaretes. Toksikologas R.Badaras supažindino moksleivius su ineterneto svetainėmis, kur rašoma visa detali informacija ir pateikiami naujausi tyrimai. Pasak gydytojo, ,,Nikotino kiekis, rūkant elektronines cigaretes, gaunamas didensinis nei įprastas cigaretes”. Lektorius minėjo Europos narkomanijos ir narkotikų monitoringo centro nustatytą faktą, kad „veiperiai” vis dažniau naudojami kaip priemonė naujoms psichoaktyvioms medžiagoms vartoti. Anot gydytojo, į elektroninės cigaretės skystį įdėti papildomą narkotinę medžiagą nesudėtinga, todėl „veiperiai” tampa priemone nepastebimam narkotikų vartojimui.

Moksleiviai kartu smagiai diskutavo su daktaru, kuris atsakė į vius klausimus ir įrodė remiantis mokslinių tyrimų rezultatais,jog elektroninių cigarečių vartojimas gali daryti neigiamą poveikį žmonių sveikatai, nes jų užpildų sudėtyje yra toksinių ir kancerogeninių medžiagų. Taip pat galima lengvai nusipirkti Lietuvoje per internetinius puslapius visokiausių vaisių, saldainių aromato skleidžiančių elektroninių ciagrečių. Todėl matoma, kad paaugliams norima pateikti kuo madingiau per įvairią reklamą. Tačiau didžiausia problema, kad negalvojama apie ateities padarinius jaunų žmonių sveikatai ir nutylima apie priklausomybę, kuri nuo nikotino vystosi itin greitai.

Visuomenės sveikatos specialistė Rimgailė Smilgevičiūtė

Skip to content