Menu Close

EMOCIJŲ GARSAI

Plungės lopšelio – darželio „Vyturėlis“ Prūsalių skyriaus „Riešutėlių“ grupės vaikai 2023 m. sausio mėnesį dėmesį skyrė savo žinių apie emocijas gilinimui.

Suprasti emocijų kalbą gali būti nelengva užduotis. Emocijos yra labai svarbios mūsų gyvenime, todėl svarbu nuo kuo ankstyvesnio amžiaus kalbėti su vaikais apie kylančias emocijas ir jausmus, padėti juos atpažinti, įvardinti, išreikšti. Ikimokykliniame amžiuje svarbu išmokti/mokintis reguliuoti ir kontroliuoti savo emocijas, bet jokiu būdu neslopinti ar užgniaužti. Šiame amžiuje vaikams svarbu suprasti, kad jausti visas emocijas yra normalu, tačiau jie turi išmokti jas reikšti neskaudinant kitų.

Visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje užsiėmime su vaikais buvo aptariamos pagrindinės vaikus užplūstančios emocijos. Vaikai klausėsi rodomų emocijų paveikslėliuose skambesio, bandė garsus atkartoti savaip. Žaidimo metu nuolat vyko diskusija, vaikai turėjo istorijų apie visas vaizduojamas emocijas.

Užsiėmimuose naudojamos projekto „Ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstaigų sveikatos kabinetų aprūpinimas metodinėmis priemonėmis Plungės ir Tauragės savivaldybėse“ lėšomis įsigytos priemonės. Projektas finansuojamas iš 2014-2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšų, Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų bei Plungės ir Tauragės rajonų savivaldybių lėšomis. Bendra projekto suma – 229.096,98 Eur

 

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Dovilė Reimarė

Skip to content