Menu Close

Bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis išaugo

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad Lietuvoje praėjusią savaitę sergančiųjų gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) pagausėjo. Gruodžio 7–13 d. bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis siekė 39,9 atvejo 10 tūkst. gyventojų, ankstesniąją savaitę – 36,2 atvejo 10 tūkst. gyventojų.

NVSC duomenimis, praėjusią savaitę (50-ąją metų savaitę) daugiausia sergančiųjų užregistruota Panevėžio apskrityje (55,3 atvejo 10 tūkst. gyventojų), mažiausia – Marijampolės apskrityje (27,3 atvejo 10 tūkst. gyventojų).

Gruodžio 7–13 d. gripas diagnozuotas 23 Lietuvos gyventojams, ankstesniąją savaitę – 26 asmenims.

Šį gripo sezoną (2020–2021 m.) dėl gripo ligoninėse nesigydė nė vienas asmuo.

Sergamumo gripu ir ŪVKTI apskrityse duomenys:

Praėjusių metų  50-ąją savaitę bendras Lietuvos gyventojų sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo didesnis ir siekė 61,0 atvejį 10 tūkst. gyventojų.

Primename, kad gripas ir ŪVKTI greičiausiai plinta mažose, prastai vėdinamose, dulkėmis užterštose patalpose, todėl jas būtina nuolat vėdinti ir valyti drėgnu būdu. Labai svarbu laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo – prisidengti  burną ir nosį vienkartine servetėle. Jei po ranka neturite servetėlės, patariama kosėti ar čiaudėti į alkūnės linkį.  Pajutę į gripą panašių simptomų (karščiavimą, kosulį, gerklės, galvos, sąnarių skausmus ir kt.), nedelskite ir kreipkitės į savo šeimos gydytoją telefonu.

 

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Vilda Bajoriūnienė

Tel. 8 659 39 126

El. p. vilda.bajoriuniene@nvsc.lt

Skip to content