Menu Close

Aptarta su Saulės skyriaus pradinukais fizinio aktyvumo nauda

Vasario – kovo mėnesiais Plungės akademikos Adolfo Jucio progrimnazijos Saulės skyriuje su 1 – 4 klasių mokiniais kalbėjome apie fizinį aktyvumą, kad tai bet koks judėjimas, kurio metu padidėja širdies susitraukimo dažnis, tankėja kvėpavimas, suaktyvėja kraujotaka  ir vyksta kai kurie fiziologiniai pokyčiai.

Mokiniai sužinojo kuo svarbi fizinė veikla augančio vaiko kūnui, kuri pirmiausia tenkina fiziologinį vaiko poreikį judėti, Aptarta, kad vaikui judant formuojasi jo raumenynas, tvirtėja laikysena, skatinamas motorikos vystymasis, koordinacija, taip pat  gerėja erdvinis mąstymas, stimuliuojamas organizmo augimas, gerėja protinis ir fizinis darbingumas. Kartu su aktyvia laisvalaikio veikla taip pat gerinamas vaiko imunitetas ir atsparumas ligoms.

Susipažinome ir aptarėme fizinio aktyvumo piramidę, nuo, kokia veikla vaikai turėtu užsiimti kasdiena (pvz. vaikščiojimas, ėjimas į/iš mokyklos, pagalba tėvams tvarkant namus, šuns vedžiojimas), iki kokių veiklų vaikai turi riboti (pvz. Ilgo sėdėjim prie kompiuterio, plančetės ar telefono ir pan.). Nepamiršome ir pasimankštinti, pajudėti, pažaisti.

 

 

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė vykdanti visuomenės sveikatos priežiūrą mokykloje

Aurelija Birškienė

Skip to content