Menu Close

AKYS – SIELOS VEIDRODIS, TODĖL SAUGOKIME JAS

Akys pasako apie sveikatą ne tik tai, ar regėjimas geras ar ne, bet žymiai daugiau.  Regėjimo sutrikimų priežastys būna įvairios: ligos, paveldimumas, mechaniniai pažeidimai, užteršta aplinka, įtemptas regimasis darbas ir nepatogi, neergonomiška darbo vieta. Mūsų regėjimas silpnėja  ir nuo įtempto darbo, sauso oro, netinkamo apšvietimo, netinkamos mitybos, ultravioletinių spindulių, netinkamai parinktų akinių, darbo kompiuteriu, televizoriaus žiūrėjimo, išmaniųjų telefonų ir kt. Atminkite, kad kai kurie sutrikimai gali likti ilgai nepastebėti.

Akys – svarbiausias žmogaus jutimo organas. Net 80 proc. visos informacijos gauname per akis. Dažniausi vaikų regos sutrikimai  toliaregystė, astigmatizmas, mokykliniame amžiuje – trumparegystė, žvairumas, ambliopija (akies tingumas). Daugiausia problemų gydytojams kelia ilgai negydytas ar nenustatytas žvairumas, vienos akies tinginystė dėl žvairumo. Tačiau, jei vaikas laiku profilaktiškai tikrinamas, šios ydos nesunkiai nustatomos ir gydymo rezultatai būna geri.

Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijoje spalio mėnuo skirtas akių priežiūros profilaktikai, akių mankštai. 1 – 4, 8 – II g  klasių mokiniai buvo supažindinti su akių ligomis ir jų atsiradimo priežastimis. Pradinukai išklausė paskaitų ciklą „Akys mažiesiems“, o vyresnieji – „Matymas, spalvų pasaulis ir kompiuteris“. Per akių mankštą mokiniai sužinojo, kaip reikia prižiūrėti akis, atlikti regėjimo nuovargį mažinančius pratimus.

 

Visuomenės sveikatos  specialistė

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Inga Virketė

Skip to content